O projekcie

Warszawa Do Usług promuje projektantów, artystów i rzemieślników, którzy chcą tworzyć piękne szyldy i witryny dla Warszawy. Chcemy, aby handel i usługi znów były wizytówką tego miasta. Wychodzimy naprzeciw tandecie i brakowi szacunku dla wyglądu przestrzeni publicznej. Chcemy, aby lepsze projektowanie było dostępne dla wszystkich.

Jeśli chcesz mieć nowy szyld lub witrynę pomożemy ci dobrać fachowców i określić budżet. Na tej stronie będziemy też promować wszystkich przedsiębiorców (drobnych i większych), których wizualna obecność cieszy oko Warszawiaków.

Warszawa Do Usług bada i udostępnia historię, tradycje i najlepsze przykłady miejskiej typografii i grafiki. Będziemy w twórczy sposób odkrywać na nowo charakterystyczne dla Warszawy graficzne style i ukryte perełki odręcznego liternictwa.

Poprzez wydarzenia i warsztaty chcemy popularyzować najlepsze praktyki tworzenia szyldów, rozwijać szlachetne techniki takie jak neony i odręczne liternictwo. Chcemy włączać nie tylko młodych projektantów, ale również mistrzów liternictwa ze starszego pokolenia.
_